V roce 2020 jsme se rozhodli pomoci dvanáctiletému JIŘÍKOVI,který trpí svalovou dystrofií Duchennova typu což je vrozené genetické onemocnění postihující pouze chlapce a je charakteristické ochabováním a ztrátou svalové hmoty. Zrádné je především tím, že po narození je dítě zdravé a její příznaky nastupují plíživě, většinou až po druhém roce života. Velké množství chlapců s touto nemocí je již ve školním věku upoutáno na invalidní vozík. Jejich svaly jsou tak oslabené, že nejsou schopny unést váhu těla. K Duchennově nemoci se mohou přidávat také další onemocnění, která velmi komplikují průběh této nemoci. Jinak tomu není ani u „našeho“ Jiříka, který navíc trpí těžkou mentální retardací a atypickým autismem.

Tento ročník byl zvláštní po všech směrech. Nejen tím, že byl celý běh i sbírka ohrožený Coronavirem a málem neuskutečnil a hlavně tím, že se přes to vše, vybrala prozatím nejvyšší částka a to neuvěřitelných 143 342 Kč. Takže jsme zjistili, že chuť pomáhat druhým je stále vyšší než hrozba Corony. A to je moc příjemné zjištění, nemyslíte ????

Jiřík se už teď raduje z nového polohovacího elektrického lůžka, která mu uleví od bolestí a taky nového lehátka do vany. A my ? My už se moc těšíme na další, tentokrát už pátý ročník DĚTSKÉHO CHARITATIVNÍHO LightBIKE BĚHU.

Čtvrtý ročník dětského běhu LightBIKE 2020.