V roce 2021 jsme pomáhali malé Klárce, která se narodila jako úplně zdravé miminko. bohužel v 9 měsících se stalo něco, co nikdo nečekal… přestala dýchat. Naštěstí vše dobře dopadlo a Klárku zachránili, ale tím její trápení bohužel neskončilo. Po několika týdnech prodělala těžkou infekci. Prošla si dlouhým kolečkem lékařů a až po třech letch v Praze na oddělení genetiky a metabolismus v Praze přišli na příčinu jejich neustálých problémů. Mohla za to zvláštní genetická metabolická odchylka a svalové onemocnění … A jelikož je nejspíš první na světě, kdo má takovou genetickou odchylku, vůbec nikdo jim nebyl schopný říct, jak to s Klárkou bude v budoucnu.

Pro Klárku bylo ze všeho nejdůležitější okamžitě začít intenzivně rehabilitovat. A v tom byl kámen úrazu. K tomu, aby mohla začít cvičit i doma, nejen na rehabilitacích, nutně potřebovala molitanové aktivizační a rehabilitační sestavy. Ty ale jsou, jak už to tak bývá, hodně drahé. A tím, že má Klárka tak ojedinělou diagnózu, je pojišťovna bohužel nehradí …… a to nám přišlo nefér. Protože si myslíme, že když chce někdo pro něco bojovat, tak se mu má pomoci.

A proto jsme se v V. ročníku dětského charitativního LightBIKE běhu rozhodli, že s vaší obrovskou pomocí, ulehčíme malé Klárce, alespoň trochu starostí. A hurá, povedlo se !!!!! Dneska už malá Klárka aktivně cvičí na
molitanové aktivizační a rehabilitační sestavě a moc jí to jde. A co víc, pomohla i dalším dvěma děvčátkům, kterým věnovala velkou část výtěžku.

A tak jsme v tomto ročníku nepomohli jen jednomu dítěti, ale hned třem. Díky vám a Klárce se může malá Nelinka těšit ze speciální rehabilitační autosedačky a šikovná Amálka z rehabilitační pomůcky Motomed.