Rádi bychom Vám představit Jiříka, pro kterého letos budeme pořádat charitativní sbírku. Jiříkovi je dvanáct let a trpí svalovou dystrofií Duchennova typu což je vrozené genetické onemocnění postihující pouze chlapce a je charakteristické ochabováním a ztrátou svalové hmoty. Zrádné je především tím, že po narození je dítě zdravé a její příznaky nastupují plíživě, většinou až po druhém roce života. Velké množství chlapců s touto nemocí je již ve školním věku upoutáno na invalidní vozík. Jejich svaly jsou tak oslabené, že nejsou schopny unést váhu těla. K Duchennově nemoci se mohou přidávat také další onemocnění, která velmi komplikují průběh této nemoci. Jinak tomu není ani u „našeho“ Jiříka, který navíc trpí těžkou mentální retardací a atypickým autismem.

Proč jsme se letos rozhodli podpořit právě Jiříka ??? Protože je to „sporťák tělem i duší“ a ač sám potřebuje pomoc neváhal a loni spolu s maminkou „běžel“ za Marečka a Terezku👏.

Kam poputují vaše příspěvky ??? Na zdravotní polohovací elektrické lůžko pro Jiříka, díky kterému si bude moci nejen odpočinout a ulevit od bolesti, ale které mu bude napomáhat k aktivizaci a podpoří jeho léčebný proces díky spoustě funkcí terapeutických poloh.

To, že je vás spousta co rádi běháte a ještě máte srdce na pravém místě již víme. Minulé ročníky jsou toho důkazem. Pojďme letos pomoci dalšímu dítěti :-).

Rádi bychom Vás tímto také oslovili s žádosti o příspěvek na dobrou věc.

Pro účel sbírky byl zřízen transparentní účet č.: 9409877028/5500. Pokud se rozhodnete přispět obratem Vám zašleme darovací smlouvu pro uplatnění daňového odpočtu.