Rádi bychom Vám představili malou Simonku, pro kterou letos budeme pořádat charitativní sbírku.

SIMONČIN PŘÍBĚH:

Simonka se narodila jako krásné zdravé miminko. Radost rodiny však netrvala dlouho. Hned na novorozeneckém screeningu lékaři zjistili, že má vrozenou vadu ledvin, zdvojený dutý systém a rozšířenou pánvičku. S tím se Simonka statečně poprala a ve 14 měsících absolvovala náročnou operaci, která dopadla dobře. Dál se jevilo vše v pořádku. Simonka byla sice línější miminko, ale nikdo tomu nepřikládal žádnou velkou váhu. Chodit nakonec začala v 18 měsících.
Když jí byli dva roky, začala hodně zakopávat a padat. Následovalo oční, pak ortopedické vyšetření, ale nikde se nic vážného neprokázalo. Ve čtyřech letech však neuměla Simonka ani běhat, na hřišti nestíhala ostatním dětem, ztrácela sílu i dovednosti, které předtím fyzicky zvládla. Nastalo další kolečko vyšetřování a po elektromyografickém vyšetření  se rodina dozvěděla verdikt – Simonka má spinální svalovou atrofii 3 typu.

Nyní Simonka chodí do normální školy, do druhé třídy, s paní asistentkou. Spinální svalová atrofie naštěstí nepostihuje intelekt, ale tím je to pro Simonku horší, protože si plně uvědomuje a vnímá, co vše nemůže. Nezvládá běh, dřep ani chůzi ze schodů, ujde max. 300 metrů poté jí kolabují nožky, protože jí tam chybí svaly. Aby svalů dále neubývalo podstupuje 3x ročně lumbální punkci do páteře, kde se jí aplikují léky, které však nemoc nevyléčí, pouze zpomalují její průběh. Aplikace tohoto léku je psychicky velmi vyčerpávající. Simonka musí stále cvičit, dojíždí na speciální neurorehabilitace a hiporehabilitace .

Proč jsme se letos rozhodli podpořit právě SIMONKU ??? Protože je to velká bojovnice, co nic nevzdává a to je nám moc sympatické.

Kam poputují vaše příspěvky ???

Simončinu rodinu momentálně nejvíce tíží tíží absence bezbariérového přístupu k jejich domu. Bez nájezdové rampy je přístup do domu noční můrou celé rodiny.

To, že je vás spousta co rádi běháte a máte srdce na pravém místě již víme. Minulé ročníky jsou toho důkazem. Pojďme letos pomoci dalšímu dítěti :-).

Rádi bychom Vás tímto také oslovili s žádosti o příspěvek na dobrou věc.

Pro účel sbírky byl zřízen transparentní účet č.: 9409877028/5500. Pokud se rozhodnete přispět obratem Vám zašleme darovací smlouvu pro uplatnění daňového odpočtu.