VI.ročník dětského charitativního běhu LightBIKE 2022 už je za námi.

V tomto roce jsme se rozhodli pomoci malému VOJTÍŠKOVI . Tříletému usměvavému chlapečkovi se spastickou kvadruplegickou mozkovou obrnou. Proč jsme se rozhodli podpořit právě Vojtu? Protože je to velký bojovník, který se jen tak nevzdává a to je nám moc sympatické.

Vojtíšek se spolu se svým dvojčátkem Vašíčkem narodil předčasně, o tři měsíce dřív. A zatímco bráška Vašek předčasný porod zvládl, Vojtíšek si vybral co šlo. Dostal silné krvácení do mozku, což vedlo k dětské mozkové obrně. Přesněji řečeno, má centrální spastickou kvadruparézu s levostrannou prevalencí. Nesedí, nechodí a ani nikdy nebude, nepase koníčky, je schopen se otočit na pravý nebo levý bok. Má oslabenou celou páteř a také celou levou polovinu těla. Nepoužívá levou ručičku a hlavička mu neustále padá nalevo. Pravou ručičkou se snaží něco uchopit, ale má poruchu, díky které nedokáže zkoordinovat ruku, hlavu a pusu. V důsledku toho se nedokáže ani sám napít z kojenecké láhve nebo si hrát s hračkou. Ve všech směrech je plně odkázán na péči rodičů. Přes to všechno se Vojtík nevzdává, bojuje co to jde a radostně se usmívá !!!!!

Šestý ročník dětského běhu LightBIKE dopadl naprosto úžasně a to hlavně díky Vám všem. Podařilo se vybrat neskutečných 170 000 Kč !!!! Děkujeme, jste úžasní !!!!