Dne 5.6.2019 se Havířovem rozběhnul třetí ročník akce „ Dětský běh LightBIKE“. Šlo o trailový běžecký závod jehož výtěžek poputoval 100% na charitativní účel. Letošní ročník byl nabitý spoustou novinek. Ta nejdůležitější byla, že jsme podpořili hned dvě děti.

První byla Terezka Muroňová. Dívka, která si již narození musela vybojovat a s diagnózou  dětské mozkové obrny s centrálním hypotonickým syndromem se snaží žít co nejlepší život jak to jde.

Druhým dítětem byl Mareček Baďura a s Terezkou ho pojil těžký příchod na svět. Prognóza lékařů nebyla vůbec příznivá, ale Majďa je bojovník a nevzdal to. Jeho diagnóza je pravostranná hemiparéza, paréza brachiálního plexu, hypotonie a také dětská mozková obrna, hyprersalivace a absence řeči.

Moc vám všem děkujeme za podporu sbírky Dětský běh LightBIKE. Letošní ročník byl zase o něco úspěšnější a to také díky vám. Celková částka sbírky se vyšplhala na neuvěřitelných 133.765,- a tak mohla Terezka dostat speciální židli Madita MAXI v ceně 78.662,- a Mareček rehabilitační židli Motomed za 35.150,- a komunikátor za 17.980,-. Jsme velmi šťastní, že s námi pomáháte potřebným a doufáme, že se v roce 2020 opět potkáme při dalším ročníku sbírky na pomoc dětem s handicapem. 

Tady je pár fotografií ze III.ročníku …. děkujeme, byli jste úžasní !!!!!!