Ahoj přátelé, kamarádi, běžci a vy všichni kdo nás sledujete👋.Taky už máte dost drhnutí rukou a roušek na puse. Pojďte s námi udělat něco co dává smysl. Chtěli bychom Vám představit Jiříka, pro kterého letos budeme pořádat sbírku. Je mu dvanáct let a trpí svalovou dystrofií Duchennova typu, což je vrozené genetické onemocnění postihující pouze chlapce a je charakteristické ochabováním a ztrátou svalové hmoty. Zrádné je především tím, že po narození je dítě zdravé a její příznaky nastupují plíživě, většinou až po druhém roce života. Velké množství chlapců s touto nemocí je již ve školním věku upoutáno na invalidní vozík. Jejich svaly jsou tak oslabené, že nejsou schopny unést váhu těla. K Duchennově nemoci se mohou přidávat také další onemocnění, která velmi komplikují průběh této nemoci. Jinak tomu není ani u „našeho“ Jiříka, který navíc trpí těžkou mentální retardací a atypickým autismem.

Proč jsme se letos rozhodli podpořit právě Jiříka ??? Protože je to „sporťák tělem i duší“ a ač sám potřebuje pomoc neváhal a loni spolu s maminkou „běžel“ za Marečka a Terezku👏.

Kam poputují vaše příspěvky ??? Na zdravotní polohovací elektrické lůžko pro Jiříka, díky kterému si bude moci nejen odpočinout a ulevit od bolesti, ale které mu bude napomáhat k aktivizaci a podpoří jeho léčebný proces díky spoustě funkcí terapeutických poloh.

Jak můžete pomoci? Přispět na transparentní konto 9409877028/5500 a nebo přímo v LightBIKE máme přichystané krásné sportovní čelenky s logem našeho běhu. Cena je 200,- tak neváhejte ať se v ní můžete co nejdříve proběhnout 🏃‍♀️🏃‍♂️.
A jak je již naším dobrým zvykem 100% výtěžek sbírky poputuje rovnou Jiříkovi😊🎁.

Náš závod zatím nemá termín ale nevzdáváme to. Jakmile budeme znát možnosti realizace dáme vědět. Trasy znáte takže šup do kecek a trénujte😉.